ההורים או הסבים הגיעו לגיל שבו החיים לבד בביתם אינם עוד האפשרות הטובה ביותר עבורם? אתם רוצים שהם יעבירו את שנות גיל הזהב שלהם בנעימים ובסביבה חיובית ותומכת שתתאים בדיוק עבורם. תוכלו למצוא בית אבות במרכז או בית אבות סיעודי במרכז המתאים לצרכים שונים. אם כן, איך לבחור את בית האבות המושלם?

ראשית, חשוב להבין בין סוגי דיור לקשישים המתאימים לאוכלוסיות שונות. מצבו התפקודי של הקשיש קובע את סוג הדיור המתאים:

דיור מוגן – דיור המיועד לקשישים עצמאיים שאינם נזקקים לסיוע בפעילות היומיומית שלהם, אך רוצים ליהנות מחיי חברה, תמיכה בעת הצורך ונוחיות.

בית אבות – דיוק המיועד לקשישים אשר זקוקים לסיוע חלקי ביומיום.

מרכז סיעודי/בית-חולים סיעודי בית אבות לסיעוד קשישים הוא דיור המיועד למבוגרים או לקשישים אשר זקוקים לסיוע סיעודי מלא לתפקודם עקב מגבלות פיזיות שונות, למעקב רפואי ולטיפול של אחיות/רופאים וזמינות שלהם.

מחלקה לתשושי נפש במרכז סיעודי – דיור המיועד למבוגרים או לקשישים הסובלים מדמנציה או אלצהיימר וזקוקים לסיוע יעודי ומקצועי במצבם הנפשי, בנוסף לסיוע הפיזי הסיעודי על מנת לתפקד.

לאחר שהבנתם מהו סוג הדיור הדרוש, חשוב להביא בחשבון מספר גורמים נוספים בעת בחירת הבית החדש עבור יקירכם:

אישור ממשרד הבריאות – חשוב לוודא שהמוסד שבו אתם מתעניינים מחזיק בכל האישורים הנדרשים ממשרד הבריאות. מעבר לעמידה בתקנים ובסטנדרטים חשובים, רשיון משרד הבריאות יאפשר לכם לקבל סיוע כספי מהמדינה בתשלום עבור המגורים והטיפול.

מיקום – למיקום יש השפעה רבה על חיי הדיירים. דיירים רבים אוהבים את הנוחות שמעניקה העיר ומוסדותבית אבות סיעודי במרכז הנמצאים במרכז ואחרים דווקא מעדיפים לבלות את שנות הפרישה שלהם באווירה כפרית, בקיבוץ למשל. המיקום קובע גם את המרחק מקרובי משפחה שרוצים לבוא לבקר. בית אבות סיעודי במרכז הוא מאוד נגיש ונוח לבני המשפחה שרוצים לבקר הרבה. חשוב לוודא שהמיקום מציע מקומות חניה לאורחים המבקרים ושיש בית-חולים בסביבה, שכן בגילאים המבוגרים הקירבה לבית החולים נהיית עניין קריטי. גם נגישות לתחבורה ציבורית היא שיקול עבור רבים.

האווירה – המוסד שבו ישהו יקירכם הולך להיות הבית החדש שלהם ולכן אווירה היא אחד הגורמים החשובים ביותר בבחירה של בית האבות. מומלץ להגיע למקום בעצמכם, להכיר את ההנהלה ולהתרשם מצוות העובדים ומהדיירים שיהיו השכנים של יקיריכם בשנים הבאות. האם המקום שקט ונעים? האם האנשים נחמדים? האם העיצוב יוצר אווירה טובה? תשובות לשאלות האלה יעזרו לכם להבין טוב יותר האם המקום שבו אתם מתעניינים הוא המתאים ביותר.

שירותים ופעילויות – האם יש במקום חדר פיזיוטרפיה וצוות מתאים? האם יש עובדי תעסוקה ועובדים סוציאלים? האם ישנן פעילויות וחגיגות אירועים למיניהן? האם המקום מציע שירותי מספרה, מכבסה וכו'?

שירותי דת – האם יש במקום בית כנסת ו/או רב הזמינים לדיירים? האם יש במקום תעודת כשרות?

התנאים – האם המקום גדול? כמה דיירים מתגוררים יחדיו בחדר? האם יש גינה/גג או לובי יפה לזמן איכות עם המשפחה בעת ביקורים? האם המקום נקי ומטופח?

הצוות – אם מדובר על בית אבות סיעודי במרכז כדאי לבדוק שצוות האחיות, הרופאים והמטפלים במקום אכן מוסמך ומתאים לצורכי הדיירים. האם יש רופא תורן בכל שעות היממה? כמה אחיות ומטפלים נמצאים בסביבה בכל עת? אפשר לקבל את המידע הזה בעת ביקור במוסד.

המלצות – אין דרך טובה יותר לקבל רושם נכון על המקום מאשר חוות דעת של דיירים ומשפחות של המקום – אפשר לקרוא המלצות, לדבר עם מבקרים ודיירים וללמוד רבות על המקום ממקור ראשון.

מרכז סיעודי נאות השרון הינו בית אבות סיעודי במרכז המציע לדייריו ומטופליו את התנאים והשירות הטובים ביותר! אתם מוזמנים לקרוא עלינו באתר ולפנות אלינו בטלפון 03-9088373 או להשאיר פרטים בטופס המקוון שבאתר. אנו נשמח לחזור אליכם בהקדם!